Łukasz Matecki

DSC_3584bw sq

Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny. W 1998 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu na wydziale aktorskim (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, filia Wrocław). Zadebiutował w 1997 roku w sztuce ,,Romeo i Julia” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego, w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Współpracuje z warszawskimi teatrami, np. z Teatrem Kamienica. Można go zobaczyć także w wielu produkcjach serialowych i filmowych (ostatnio w filmie “Adwokat” czy “Władcy Przygód. Stąd do Oblivio”). W Teatrze Scena Współczesna możemy zobaczyć go w spektaklach:

 • Dzieła wszystkie Szekspira (obsada 1)
 • Historia świata w skróconej wersji
 • I Ty zostaniesz Chińczykiem

Fot. Michał Ignar

Bartek Głogowski

DSC_3567bw sq

Aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i dubbingowy. Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Grał w wielu polskich produkcjach serialowych, m. in. w serialu ,,Plebania", ,,Dziewczyny ze Lwowa" czy ,,Korona Królów".  Jest także lektorem, w swoim dorobku ma kilkadziesiąt przeczytanych audiobooków, współpracując m.in z Audioteką. Od 7 lat na deskach Teatru Scena Współczesna, obecnie w obsadzie spektakli:

 • Dzieła wszystkie Szekspira (obsada 1)
 • Historia świata w skróconej wersji

Fot. Michał Ignar

Jarosław Domin

DSC_3650bw

Aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i dubbingowy. Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Uczeń mistrzów aktorstwa: Gustawa Holoubka, Tadeusza Łomnickiego i Zbigniewa Zapasiewicza. Stworzył kilkaset ról dubbingowych w znanych produkcjach kinowych, i telewizyjnych, znany z roli Pinokia w filmach ,,Shrek” czy Inspektora Gadżeta. Współpracuje także z Teatrem Capitol. W Teatrze Scena Współczesna zobaczymy go w spektaklach:

 • Dzieła Wszystkie Szekspira (obsada 1)
 • Historia świata w skróconej wersji
 • I Ty zostaniesz Chińczykiem 

Fot. Michał Ignar

Robert majewski

ROBERT

Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Należał do zespołu Teatru Narodowego w Warszawie.  Grał także w Teatrze Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie oraz w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Na XIX Festiwalu Szkół Teatralnych otrzymał nagrodę dyrektora Teatru Narodowego w Warszawie w postaci angażu za role: tytułową w „Amadeuszu” P. Shaffera oraz Pana Młodego w przedstawieniu „Wesele. Sceny wybrane” według St. Wyspiańskiego. W Teatrze Narodowym debiutował rolą Skauta w „Śnie nocy letniej” w reż. J. Grzegorzewskiego. Aktor Teatru Dramatycznego. Współtworzy kabaret aktorski Teatrzyk Gędźba. Na deskach Teatru Scena Współczesna zobaczymy go w spektaklu:

 •  Wieczór Trzech Coachów

Fot. Michał Ignar

Maciej Makowski

 

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, a także kompozytor. W 2003 roku ukończył studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na wydziale aktorskim. Zagrał jedną z głównych ról w filmie „80 milionów” w reżyserii Waldemara Krzystka, film w 2012 r. został nominowany jako kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Jest współtwórcą literackiego Kabaretu ,,Na Koniec Świata”. Można zobaczyć go w wielu polskich produkcjach serialowych, tj. ,,Złotopolscy”, ,,Na dobre i na złe” czy ,,Ojciec Mateusz", a także w teatrach, np. w Teatrze Kamienica w Warszawie. Tworzy muzykę, skomponował melodie do dwóch spektakli Teatru Scena Współczesna. Obecnie w obsadzie spektakli:

 • I Ty zostaniesz Chińczykiem

Fot. Bartek Zalewski

Michał Barczak

 

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog. Absolwent PWSFTViT w Łodzi na wydziale aktorskim oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W 2013 roku otrzymał Stypendium Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia artystyczne. Współpracuje z Teatrem Polskim w Warszawie, Teatrem Narodowym, Teatrem Imka, Teatrem Wielkim w Łodzi, oraz Teatrem Telewizji w Warszawie. Jest także pedagogiem na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz LO im. Batalionu „Zośka” w Warszawie. Na deskach Teatru Scena Współczesna zobaczymy go w spektaklach:

 • Dzieła wszystkie Szekspira (obsada 2)

Fot. Bartek Zalewski

Michał Węgrzyński

 

Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (obecnie AST Kraków, filia Wrocław). Pracował w teatrach: Małym we Wrocławiu, Solskiego w Tarnowie, Żeromskiego w Kielcach, Odwróconym i  Teatrze Nowym w Krakowie, Teatrem Powszechnym w Radomiu czy Teatrem Rampa w Warszawie. Muzycznie współpracował także ze Studiem Accantus. Został nagrodzony za rolę w filmie „Zmiana klimatu” na Festiwalu Filmowym 48 Hour Film Project.  Wyróżniony nagrodami na Międzynarodowych Gombrowiczowskich Festiwalach Teatralnych w 2018 i 2020 w spektaklach „Ferdydurke” Aliny Moś-Kerger oraz „Pornografia” Jana Hussakowskiego. Na deskach Teatru Scena Współczesna zobaczymy go w spektaklach:

 • “Dzieła wszystkie Szekspira” (obsada 2)

Fot. Bartek Zalewski

Kamil Wodka

 

Aktor teatralny, filmowy, telewizyjny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, którą ukończył w 2018 roku.  Zdobył dwie nagrody: Nagrodę Aktorską oraz Nagrodę im. Jana Machulskiego za rolę w spektaklu „Beczka prochu” podczas 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Współpracował z Teatrem Studyjnym w Łodzi.Jest także tancerzem i akrobatą. Rozpoznawalność przyniosły mu role w serialach: ,,Na sygnale” i ,,Sexify”. Na deskach Teatru Scena Współczesna od 2021 , a można go zobaczyć w spektaklach:

 • Dzieła wszystkie Szekspira (obsada 2)

Fot. Bartek Zalewski

MONIKA MARIOTTI 

 

Debiutowała w rzymskim Teatro India. W Polsce zrobiła furorę w obsypanym nagrodami spektaklu „Kompleks Portnoya” wg Philipa Rotha w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Adama Sajnuka. Dwa lata później przedstawiła swój pierwszy monodram, spektakl muzyczny o legendarnej Ninie Simone. Grała w wielu produkcjach. W teatrze oprócz innych spektakli (m.in. współtworzy Teatrzyk Gędźba) wystawia koncert włoskich piosenek pt. "Spaghetti Poloneze" i zadebiutowała jako scenarzystka i reżyserka z przedstawieniem opartym na faktach pt. "Szaman: spektakl reporterski" o szamanizmie buriackim. Prowadziła program podróżniczy w Dzień Dobry TVN pt. "Słyszałam, że... Dzienniki Moniki Mariotti" następnie emitowane w Travel Channel Polska. W 2022 roku, w Danii, zagrała po raz pierwszy rolę w międzynarodowej produkcji "If you love somebody" w reżyserii A. W. Berthelsen. W Teatrze Scena Współczesna w obsadzie spektaklu:

 • Wieczór Trzech Coachów

Fot. Marek Zimakiewicz