Historia świata w skróconej wersji

Tytuł ten został wystawiony w samej Warszawie już ponad 1100 razy. 

Komediowo-musicalowa podróż wehikułem czasu po wszystkich przełomowych wydarzeniach i symbolicznych miejscach w historii ludzkości.

 

„Historia świata w skróconej wersji” to typowy dla Teatru Scena Współczesna kabaretowy teatr symboli – tym razem zbudowany na bazie najbardziej istotnych wydarzeń ostatniego tysiąclecia.

W ramach jednego spektaklu pojawi się m.in.: Napoleon, Hippisi, Kolumb, Kosmici. Zobaczymy skrót „Trylogii” w wersji wielojęzykowej, pojedynek Marii Curie-Skłodowskiej z Einsteinem w konwencji talk-show pt. „Dance or Die”, a renesansowe osobowości staną się materią hip-hopowego majstersztyku.

Aktorzy mistrzowsko operują komediowo-musicalową strukturą spektaklu, subtelnie przekraczając granicę między sceną a widownią, sprawiając, że pod koniec przedstawienia widzowie sami chcą wyjść na scenę.

Inteligentne show. Ponad 3 tysiące lat historii pokazane przez 3 aktorów w niespełna dwie godziny. I to w zaskakująco dobrym tempie, które nie tylko nie pozwala się nudzić, ale również daje możliwość zastanowienia się nad kwestią upływu czasu i przypuszczalnego końca świata, który miałby nastąpić 31 grudnia tego roku.

O sukcesie „Historii świata w skróconej wersji” świadczy popularność spektaklu na warszawskiej scenie – grany jest nieprzerwanie od premiery, a bilety często trzeba kupować z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem. Warto, bo przecież koniec świata może nastąpić już niebawem, a skrót dziejów ludzkości przyda się każdemu.

 

Scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Kaczkowski

Teksty piosenek: Krzysztof Konrad

Muzyka: Janusz Grudziński

Występują: Jarosław Domin, Bartek Głogowski, Łukasz Matecki

 

Czas trwania: 110 min

Opinie widzów

świetne przedstawienie; niezapomniana zabawa - prześmiesznie i kameralnie
(29 sierpnia 2022)

Cudownie, byłyśmy na scenie z koleżanką, uśmialiśmy się i można zapomnieć o wszystkich problemach i się wyluzować
(29 sierpnia 2022)

Super przedstawienie. Na pewno wybiorę się ponownie. Polecam ?
(20 lipca 2022)

Dobra zabawa. Polecam !!!
(19 lipca 2022)

bardzo miło spędzony czas, aktorzy bardzo zaangażowani w grę
(11 lipca 2022)

Świetna zabawa, piękne podsumowanie tego, że ludzkość nie wyciąga wniosków ze swojej historii.
(04 lipca 2022)

Po raz kolejny nie zawiodłem się na przedstawieniu, spektakl przygotowany w 100% idealnie, bardzo dobra więź aktorów z widownią. Szczerze mogę polecić przedstawienie
(10 kwietnia 2022)

Świetny spektakl, świetnie zagrany przez aktorów. Świetny kontakt aktorów z publicznością. Kilka ważnych tematów przekazanych w sposób dowcipny. Dowcip na poziomie.
(28 marca 2022)

Fantastyczne wydarzenie, miło spędzony wieczór i masa śmiechu. Dziękujemy za mega zaangażowanie aktorów i luźny klimat
(12 marca 2022)

Edukacja połączona z zabawą. Bardzo dobry kontakt z publicznością. Polecam.
(09 lutego 2022)

Przy tak skromnych środkach, panów 3-ech zrobiło naprawdę super robotę. Gratuluję i dziękuję 🙂
(30 stycznia 2022)

Warto być
(29 stycznia 2022)

Przedstawienie - idealne dla całej rodziny. Czasem trudno lub wręcz niemożliwe wybrać spektakl, który byłby odpowiedni dla „protestującego” nastolatka, mniejszego dziecka i dorosłego. Tutaj wybór był jak strzał w 10-kę. Wszyscy mieliśmy ogromny ubaw i przyjemność.
(23 listopada 2021)

Było bardzo śmiesznie. Dodatkowo na miejscu można wypić winko, gorąco polecam. 🙂
(03 listopada 2021)

Było bardzo zabawnie, wspaniale aktorzy wchodzili w interakcję z publicznością. Temat w bardzo ciekawy i zabawny sposób przedstawiony, super spektakl, polecam!
(25 października 2021)

Fantastyczny, bardzo zabawny sposób patrzenia na minione epoki. Widz ma wrażenie iż aktorzy grający w spektaklu bawią się równie dobrze przedstawianą sztuką, a widownia chętnie bierze udział w przedstwieniu.
(13 września 2021)

Spektakl jest niesamowity. Bawiliśmy się świetnie. Trylogia Sienkiewicza najlepsza 🙂
(05 lipca 2021)

Inteligentny humor w stylu Monthy Pythona w nieco lżejszej wersji. Nauczmy się razem spojrzeć z uśmiechem na naszą pompatyczną historię z lekka wybieloną w szkole ku pokrzepieniu serc.
(21 czerwca 2021)

 

Więcej opinii: tutaj


DSC_3747 (1)
BTZ_2966
Historia świata w skróconej wersji, Fot. Bartek Zalewski
2019_02_08 HSWSW 36 (1)