fbpx
Dark Blue Fall Festival Leaves Facebook Event Cover Photo

 Konferencja i pokaz dla Nauczycieli i Nauczycielek szkół ponadpodstawowych w Warszawie ,,Nie zrażamy do Teatru, zarażamy teatrem”  

Termin: 8 listopada 2021 (poniedziałek), godz. 12:30-14:30

Miejsce: Teatr Scena Współczesna, ul. Giordana Bruna 9 (tuż przy stacji Metro Pole Mokotowskie)

Zgłoszenia: Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową do 03.11.2021 na adres: scenawspolczesna@gmail.com - w tytule prosimy ująć KONFERENCJA 2021, a w treści maila podać imię, nazwisko i szkołę, którą Państwo reprezentują.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w konferencji.

Projekt współfinansowany jest przez m.st. Warszawa w ramach programu “Centrum Teatru i Tańca w Warszawie”.

Program konferencji został przygotowany we współpracy z LXIX Liceum Ogólnokształcące LXIX Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944

✨ W dzisiejszych niepewnych i trudnych dla kultury czasach, z troską myślimy o tych, bez których sztuka straciłaby sens, czyli o naszych Widzach, a przede wszystkim tych młodych. Nie tylko instytucje kultury ucierpiały na lockdownie. Zamknięcie teatrów, muzeów, kin spowodowało, że kontakt młodego człowieka z żywą sztuką został ograniczony, zastąpiony prostszymi formami wizualnymi. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji, w dobie szybkich, kolorowych treści, szeroko dostępnych w Internecie, nie jest łatwo przekonać młodego człowieka do teatru. Wierzymy jednak, że nic nie jest w stanie zastąpić naturalnego i namacalnego kontaktu z kulturą, teatrem, a sztuka przetrwa i dalej będzie kształtowała nowe pokolenia. Stawiając czoła tym trudnościom chcielibyśmy Drogie Nauczycielki i Drodzy Nauczyciele zaprosić Was na konferencję Teatru Scena Współczesna, który w swej idei spełnia formę teatru żywego, pobudzającego do myślenia i refleksji, ale także otwartego na młodego widza i jego potrzeby. Łączymy klasykę z dobrym humorem i nowoczesnymi metodami dotarcia do każdego odbiorcy. Naszym założeniem jest myśl ,,nie zrażamy do teatru, zarażamy teatrem".

🟠 Podczas konferencji przekażemy materiały pomocnicze, podyskutujemy o kulturze, teatrze, edukacji i wychowaniu, ale ideą przewodnią naszego Teatru, a także tego spotkania, jest to, aby nie zniechęcać do teatru, więc nie będzie to nudna konferencja. W programie przewidujemy pokazy najciekawszych fragmentów i piosenek ze spektakli, rozmowy z Aktorami Teatru Scena Współczesna, prezentacje scenariuszy lekcji edukacyjnych. To będzie konferencja z rozrywką.
Nie zrażamy do Teatru, zarażamy Teatrem! Konferencja i pokaz.