fbpx
Kopia Kopia Kopia NABÓR do 1 lutego 2021 (3)

Akademia Sceny Współczesnej - NABÓR (październik - grudzień 2022)

Wydarzenie na facebooku/aktualizacje: 

https://www.facebook.com/events/1164047734459912/

 

SPOTKANIE OTWARTE na temat warsztatów Akademii Sceny Współczesnej: 

📆 24 września (sobota), godz. 15:00-16:30

 

👉Rejestracja: https://forms.gle/cs4vejo6w6fqp3sG6  (spotkanie jest bezpłatne)

 

Jeżeli chcesz wziąć udział w warsztatach teatralnych pod kierunkiem Łukasza Mateckiego (lub zastanawiasz się czy wziąć w nich udział) ZAPRASZAMY!

 

👉 Teatr Scena Współczesna - nowa scena przy Polu Mokotowskim

ul. Giordana Bruna 9

02-594 Warszawa 

 

👉 W skrócie: 

* jeden cykl warsztatów to dziesięć 3-godzinnych spotkań zakończonych pokazem work in progress

* warsztaty odbywać się będą w weekendy od 8.10.2022 do 11.12.2022

* projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawę (koszt jednych zajęć 90 min. to 20 zł);

* w jednej grupie znajdzie się 10 osób;

 

👉Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości: scenawspolczesna@gmail.com , tel.: 796 550 570

 

 

_____________________________________________________________________

Ogłoszenie o naborze do Akademii Sceny Współczesnej (październik - grudzień 2022): 

Odpowiadając na liczne pytania i sugestie, dzięki wsparciu m.st. Warszawa, w 2020 roku otworzyliśmy projekt AKADEMIA SCENY WSPÓŁCZESNEJ (dla uczniów szkół ponadpodstawowych). W nowym roku szkolnym (2022/2023) rozpoczniemy 2 edycję tego typu warsztatów. W jednej grupie znajdzie się 10 osób, które pod koniec roku będą mogły pokazać efekty pracy (work in progress) w postaci małej formy scenicznej! 🌟To szczególna możliwość doświadczenia pracy scenicznej z aktorami Teatru Scena Współczesna. Warsztaty teatralne poprowadzi Łukasz Matecki, który pełni funkcję frontmana w naszym zespole.

📍 Jeden cykl warsztatowy to DZIESIĘĆ 3-godzinnych spotkań zakończonych pokazem efektów pracy.  

📍 Spotkania będą rodzajem warsztatów aktorskich, które rozwijać będą kreatywność, zdolność improwizacji, świadomość ciała i głosu. 

📍 W czasie zajęć będziemy korzystać z zasobów dramaturgii klasycznej jak i współczesnej, posiłkując się również własnymi pomysłami autorskimi.

W jednej grupie znajdzie się 10 osób, które już na początku grudnia będą mogły pokazać efekty pracy (work in progress) w postaci małej formy scenicznej! 

🎯 Zasady naboru: 

👉 Posiadanie statusu ucznia/uczennicy warszawskiej szkoły ponadpodstawowej (liceum, technikum, itp.) lub podstawowej (ostatnie klasy).

👉 W ramach zgłoszenia konieczne jest:

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 25.09.2022 

Link do formularza: https://forms.gle/edqgmHdwsnskbb8V7 

(w pierwszym etapie nie wymagamy wiele, wystarczy odpowiedzieć na pytanie “Dlaczego chciałabyś/chciałbyś brać udział w warsztacie?”; w zależności od liczby zgłoszeń - podejmiemy decyzję o przeprowadzeniu kolejnych etapów rekrutacji lub utworzeniu kolejnej grupy)

👉 Zgłoszenie na warsztaty jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu Akademii Sceny Współczesnej (http://scenawspolczesna.pl/wp-content/uploads/2021/01/Regulamin-Akademii-Sceny-Współczesnej.pdf )

🎯 Zasady działania Akademii Sceny Współczesnej: 

👉 cykl warsztatów to ok. 10 spotkań (jedno spotkanie trwa 180 minut); 

👉 spotkania odbywać się będą raz w tygodniu (w weekendy, poniżej harmonogram) od 8 października do 4 grudnia;

👉 zajęcia odbywać się będą na naszej nowej scenie przy Polu Mokotowskim (ul. Giordana Bruna 9);

👉 w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda rodziców (dokument podpisywany po kwalifikacji na warsztaty)

🎯 Inwestycja

👉 cena jednego spotkania warsztatowego (3 godziny) to koszt 40 zł (pozostałe koszty są finansowane w ramach projektu Centrum Teatru i Tańca w Warszawie) 

👉 koszt całego kursu to 400 zł; 

👉 celem projektu jest stworzenie możliwości realizacji pokazu na scenie, dlatego wymagamy obecności na całym kursie;

 

🎯 Terminarz

warsztaty będą odbywały się w weekendy od 7 października do 11 grudnia 2022

SPOTKANIE OTWARTE na temat warsztatów Akademii Sceny Współczesnej:

📆 24 września (sobota), godz. 15:00-16:30

REJESTRACJA: prosimy o wiadomość email z dopiskiem AKADEMIA na adres julia.scenawspolczesna@gmail.com (wystarczy podać imię i nazwisko)

 

🎯Prowadzący:

Łukasz MATECKI

Aktor teatralny i filmowy. Absolwent wydziału aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Z Teatrem Scena Współczesna związany od ponad 15 lat (spektakle, w których występuje to „Dzieła wszystkie Szekspira”, „Historia świata w skróconej wersji”, “I Ty zostaniesz Chińczykiem”). Współpracuje z innymi warszawskimi scenami, m.in. Teatrem Kamienica. Bierze również udział w wielu produkcjach filmowych - ostatnio zagrał w filmie “Adwokat” czy “Władcy przygód. Stąd do Oblivio”.

Łukasz Matecki w naszych spektaklach najczęściej obejmuje rolę frontmana, więc kto inny miałby prowadzić Akademię Sceny Współczesnej!

W miarę potrzeb warsztaty będą prowadzić również pozostali aktorzy Teatru Scena Współczesna. 

🎯Odpowiemy na wszelkie pytania - prosimy o wiadomości emailowe (scenawspolczesna@gmail.com) z dopiskiem Akademia Scena Współczesnej.

Tel. 796 550 570.

Rozpatrzymy każde zgłoszenie! O wynikach poinformujemy do 29.09.2022 

Zapraszamy serdecznie! 🔥🎭🔥

Kopia Kopia Kopia NABÓR do 1 lutego 2021 (2)

Archiwum

Akademia Sceny Współczesnej Online (2020)

Program obejmował propozycję codziennych, cyklicznych działań edukacyjnych bazujących na spektaklach, konwencji oraz tematach podejmowanych w Teatrze Scena Współczesna. Podobnie jak w przypadku wieloletniej działalności edukacyjnej Teatru Scena Współczesna - kluczową grupą docelową byli uczniowie szkół średnich.

Materiały edukacyjne mogą być urozmaiceniem lekcji lub poszerzają wiedzę ucznia, ale konstruowane są w taki sposób, aby były również atrakcyjne dla pozostałych grup odbiorczych (uczniów innych klas, osób dorosłych). 

Jeżeli mają Państwo uwagi, sugestie - zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na współpracę!

Rapujemy dla tych ludzi, których rzeczywistość nudzi

leonardo_finalcut_do_publikacji_Moment2
Opis

Cykl odcinków wideo, w ramach których zostaną poszerzone tematy podejmowane w spektaklu “Historia świata w skróconej wersji” dotyczące renesansu. Punktem wyjścia jest wykonywany przez aktorów w trakcie przedstawienia rap, ponieważ stanowi on potencjalnie atrakcyjną dla młodzieży formę prezentacji. Pojawiają się takie postacie jak: Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Don Kichot. Poza warstwą merytoryczną cykl ten niesie przesłanie możliwości zmiany świata, poszerzania swoich horyzontów oraz wskazuje możliwości rozwoju. 

Podstawa programowa

Kwarantanna Teatralna

dykcja_4_Moment2

 

Narzędzia teatralne przydają się wszystkim - biznesmenom, nauczycielom, rodzicom, uczniom. Prowadzenie lekcji online, prezentacja przed grupą pracowników, matura ustna z języka polskiego - to tylko kilka sytuacji, w których dobre przygotowanie dykcyjne i dramaturgiczne jest częścią świetnie wykonanego zadania. W ramach tego cyklu chcemy zaprezentować ćwiczenia teatralne, które mogą być wykonane w warunkach domowych i stanowić urozmaicenie czasu oraz doskonalenie swoich umiejętności. 

Chcesz być na bieżąco?

Śledź nas na facebooku!