fbpx
Fioletowy Pogrubiony Typograficzny Rak Piersi Świadomość_Różowy Październik Wpis na Facebooku (1) — kopia zzzzz

Akademia Sceny Współczesnej - NABÓR (kwiecień - czerwie 2022)

💥Odpowiadając na liczne pytania i sugestie, dzięki wsparciu m.st. Warszawa, po raz drugi otwieramy projekt AKADEMIA SCENY WSPÓŁCZESNEJ (dla UCZNIÓW szkół ponadpodstawowych).
To druga edycja tego typu warsztatów w ponad 20-letniej historii Teatru Scena Współczesna. Od czerwca 2021 gramy na nowej scenie przy Polu Mokotowskim i chcemy OTWORZYĆ ją również dla młodych ludzi. W jednej grupie znajdzie się 10 osób, które już w połowie czerwca będą mogły pokazać efekty pracy (work in progress) w postaci małej formy scenicznej! 🌟
🎯AKADEMIA SCENY WSPÓŁCZESNEJ
to wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju, możliwość doświadczenia pracy scenicznej z aktorami Teatru Scena Współczesna. Do tej edycji zgłaszać się mogą uczniowie warszawskich szkół ponadpodstawowych.
📍 Jeden cykl warsztatowy to dziesięć 3-godzinnych spotkań zakończonych pokazem efektów pracy.
📍 Spotkania będą rodzajem warsztatów aktorskich służących rozwojowi kreatywności, zdolności improwizacji, świadomości ciała i głosu.
📍 W czasie zajęć będziemy korzystać z zasobów dramaturgii klasycznej jak i współczesnej, posiłkując się również własnymi pomysłami autorskimi.
Warsztaty zakończą się pokazem w połowie czerwca (grupa zdecyduje czy będzie to pokaz otwarty czy zamknięty).
🎯 Zasady naboru:
👉 Posiadanie statusu ucznia/uczennicy warszawskiej szkoły ponadpodstawowej (liceum, technikum, itp.).
👉 W ramach zgłoszenia konieczne jest:
Wypełnienie FORMULARZA zgłoszeniowego do 3.04.2022
👉 Wymagamy dyspozycyjności w podanych poniżej terminach (harmonogram spotkań)
👉 Istotna jest kolejność zgłoszeń.
Link do formularza: https://forms.gle/LkVG7eJdKLLmw7pa8
(w pierwszym etapie nie wymagamy wiele, wystarczy odpowiedzieć na pytanie “Dlaczego chciałabyś/chciałbyś brać udział w warsztacie?”; w zależności od liczby zgłoszeń - podejmiemy decyzję o przeprowadzeniu kolejnych etapów rekrutacji)
🎯 Zasady działania Akademii Sceny Współczesnej:
👉 cykl warsztatów to 10 spotkań (jedno spotkanie trwa 180 minut);
👉 spotkania odbywać się będą w weekendy wedle harmonogramu:
HARMONOGRAM SPOTKAŃ:
9.04 (sobota), 10.04 (niedziela)
24.04 (niedziela)
7.05 (sobota), 8.05 (niedziela)
15.05 (niedziela)
21.05 (sobota), 22.05 (niedziela)
4.06 (sobota), 5.06 (niedziela)
11 lub 12 czerwca - pokaz finałowy
Godziny spotkań: 10:30 - 13:30
👉LOKALIZACJA:
Zajęcia odbywać się będą na naszej nowej scenie przy ulicy Giordana Bruna 9 (przystanek Metro Pole Mokotowskie).
👉 INWESTYCJA
Koszt całego kursu to 500 zł - projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa, cena jednego spotkania warsztatowego (3 godziny) to 40 zł (pozostałe koszty są finansowane w ramach projektu Centrum Teatru i Tańca w Warszawie).
👉 Na cenę kursu składa się: 33 godziny warsztatów oraz sesja fotograficzna (zdjęcia indywidualne).
Odpowiemy na wszelkie pytania - prosimy o wiadomości emailowe (scenawspolczesna@gmail.com) z dopiskiem Akademia Scena Współczesnej.
Tel. 796 550 570.
Rozpatrzymy każde zgłoszenie! O wynikach poinformujemy do 4.04.2022.
Zapraszamy serdecznie ❤️🎭❤️
Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa.
Regulamin Akademii Sceny Współczesnej - http://scenawspolczesna.pl/wp-content/uploads/2022/03/2022-Regulamin-Akademii-Sceny-Współczesnej-.pdf
Prowadzący:
Łukasz MATECKI
Aktor teatralny i filmowy. Absolwent wydziału aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Z Teatrem Scena Współczesna związany od ponad 15 lat (spektakle, w których występuje to „Dzieła wszystkie Szekspira”, „Historia świata w skróconej wersji”, “I Ty zostaniesz Chińczykiem”). Współpracuje z innymi warszawskimi scenami, m.in. Teatrem Kamienica. Bierze również udział w wielu produkcjach filmowych - ostatnio zagrał w filmie “Adwokat” czy “Władcy przygód. Stąd do Oblivio”.
Łukasz Matecki w naszych spektaklach najczęściej obejmuje rolę frontmana, więc kto inny miałby inaugurować Akademię Sceny Współczesnej!
Kopia NABÓR do 1 lutego 2021

Archiwum

Akademia Sceny Współczesnej Online (2020)

Program obejmował propozycję codziennych, cyklicznych działań edukacyjnych bazujących na spektaklach, konwencji oraz tematach podejmowanych w Teatrze Scena Współczesna. Podobnie jak w przypadku wieloletniej działalności edukacyjnej Teatru Scena Współczesna - kluczową grupą docelową byli uczniowie szkół średnich.

Materiały edukacyjne mogą być urozmaiceniem lekcji lub poszerzają wiedzę ucznia, ale konstruowane są w taki sposób, aby były również atrakcyjne dla pozostałych grup odbiorczych (uczniów innych klas, osób dorosłych). 

Jeżeli mają Państwo uwagi, sugestie - zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na współpracę!

Rapujemy dla tych ludzi, których rzeczywistość nudzi

leonardo_finalcut_do_publikacji_Moment2
Opis

Cykl odcinków wideo, w ramach których zostaną poszerzone tematy podejmowane w spektaklu “Historia świata w skróconej wersji” dotyczące renesansu. Punktem wyjścia jest wykonywany przez aktorów w trakcie przedstawienia rap, ponieważ stanowi on potencjalnie atrakcyjną dla młodzieży formę prezentacji. Pojawiają się takie postacie jak: Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Don Kichot. Poza warstwą merytoryczną cykl ten niesie przesłanie możliwości zmiany świata, poszerzania swoich horyzontów oraz wskazuje możliwości rozwoju. 

Podstawa programowa

Kwarantanna Teatralna

dykcja_4_Moment2

 

Narzędzia teatralne przydają się wszystkim - biznesmenom, nauczycielom, rodzicom, uczniom. Prowadzenie lekcji online, prezentacja przed grupą pracowników, matura ustna z języka polskiego - to tylko kilka sytuacji, w których dobre przygotowanie dykcyjne i dramaturgiczne jest częścią świetnie wykonanego zadania. W ramach tego cyklu chcemy zaprezentować ćwiczenia teatralne, które mogą być wykonane w warunkach domowych i stanowić urozmaicenie czasu oraz doskonalenie swoich umiejętności. 

Chcesz być na bieżąco?

Śledź nas na facebooku!