fbpx
Fioletowy Pogrubiony Typograficzny Rak Piersi Świadomość_Różowy Październik Wpis na Facebooku (1) — kopia zzzzz

Akademia Sceny Współczesnej - NABÓR (luty-marzec 2021)

Pierwszy raz w historii Teatru Scena Współczesna (ponad 20-letniej!) OTWIERAMY scenę dla młodych. Odpowiadając na liczne pytania i sugestie, dzięki wsparciu m.st. Warszawa, inaugurujemy projekt AKADEMIA SCENY WSPÓŁCZESNEJ! 🔥🤡🔥

 

To wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju, możliwość doświadczenia pracy scenicznej z aktorami Teatru Scena Współczesna. Do tej edycji zgłaszać się mogą uczniowie warszawskich szkół ponadpodstawowych.
📍 Jeden cykl warsztatowy to ok. 20 spotkań zakończonych pokazem efektów pracy.
📍 Spotkania będą rodzajem warsztatów aktorskich służących rozwojowi kreatywności, zdolności improwizacji, świadomości ciała i głosu.
📍 W czasie zajęć będziemy korzystać z zasobów dramaturgii klasycznej jak i współczesnej, posiłkując się również własnymi pomysłami autorskimi.

 

W jednej grupie znajdzie się 5 szczęśliwców, którzy już w pod koniec marca będą mogli pokazać efekty pracy (work in progress) w postaci małej formy scenicznej!
Pierwszą grupę poprowadzi Łukasz MATECKI!!!

 

🎯 Zasady naboru:
👉 Posiadanie statusu ucznia/uczennicy warszawskiej szkoły ponadpodstawowej (liceum, technikum, itp.).
👉 W ramach zgłoszenia konieczne jest:
Wypełnienie FORMULARZA zgłoszeniowego do 1.02.2021

 

Link do formularza: https://forms.gle/DUitqZkB6W7CTrhP6
(w pierwszym etapie nie wymagamy wiele, wystarczy odpowiedzieć na pytanie “Dlaczego chciałabyś/chciałbyś brać udział w warsztacie?”; w zależności od liczby zgłoszeń - podejmiemy decyzję o przeprowadzeniu kolejnych etapów rekrutacji)

 

🎯 Zasady działania Akademii Sceny Współczesnej:
👉 cykl warsztatów to ok. 20 spotkań (jedno spotkanie trwa 90 minut);
👉 spotkania odbywać się będą 2 razy w tygodniu (wedle dyspozycyjności grupy; najprawdopodobniej w weekend i dzień powszedni);
👉 zajęcia odbywać się będą na naszej scenie w Garnizonie Sztuki (ul. Konopnickiej 6; samo centrum Warszawy; przy pl. Trzech Krzyży; komfortowe warunki pracy - duża przestrzeń);
👉 pierwszy cykl warsztatów rozpocznie się w pierwszym lub drugim tygodniu lutego, a zakończy w ostatnim tygodniu marca;
👉 zajęcia będą się odbywać z uwzględnieniem aktualnych zasad sanitarnych;
👉 koszt udziału w jednych zajęciach (90 min.) to tylko 20 zł (200 zł/miesiąc; 400 zł/cały cykl warsztatów) - projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa;
👉 osoby, które chciałyby uczestniczyć w warsztatach, ale sytuacja finansowa im na to nie pozwala - również mogą zgłosić chęć udziału (prosimy o wiadomość scenawspolczesna@gmail.com; możemy przyznać stypendium na pokrycie kosztów zajęć);

 

Odpowiemy na wszelkie pytania - prosimy o wiadomości emailowe (scenawspolczesna@gmail.com) z dopiskiem Akademia Scena Współczesnej.
Tel. 796 550 570.

 

Rozpatrzymy każde zgłoszenie! O wynikach poinformujemy do 4.02.2021.
Zapraszamy serdecznie 🔥🤡🔥'

 

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Regulamin Akademii Sceny Współczesnej - http://scenawspolczesna.pl/wp-content/uploads/2021/01/Regulamin-Akademii-Sceny-Współczesnej.pdf 

 

Informacje o naborze w serwisie facebook.com: https://www.facebook.com/events/1325611134484052/

NABÓR do 1 lutego 2021 (1)

Archiwum

Akademia Sceny Współczesnej Online (2020)

Program obejmował propozycję codziennych, cyklicznych działań edukacyjnych bazujących na spektaklach, konwencji oraz tematach podejmowanych w Teatrze Scena Współczesna. Podobnie jak w przypadku wieloletniej działalności edukacyjnej Teatru Scena Współczesna - kluczową grupą docelową byli uczniowie szkół średnich.

Materiały edukacyjne mogą być urozmaiceniem lekcji lub poszerzają wiedzę ucznia, ale konstruowane są w taki sposób, aby były również atrakcyjne dla pozostałych grup odbiorczych (uczniów innych klas, osób dorosłych). 

Jeżeli mają Państwo uwagi, sugestie - zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na współpracę!

Rapujemy dla tych ludzi, których rzeczywistość nudzi

leonardo_finalcut_do_publikacji_Moment2
Opis

Cykl odcinków wideo, w ramach których zostaną poszerzone tematy podejmowane w spektaklu “Historia świata w skróconej wersji” dotyczące renesansu. Punktem wyjścia jest wykonywany przez aktorów w trakcie przedstawienia rap, ponieważ stanowi on potencjalnie atrakcyjną dla młodzieży formę prezentacji. Pojawiają się takie postacie jak: Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Don Kichot. Poza warstwą merytoryczną cykl ten niesie przesłanie możliwości zmiany świata, poszerzania swoich horyzontów oraz wskazuje możliwości rozwoju. 

Podstawa programowa

Kwarantanna Teatralna

dykcja_4_Moment2

 

Narzędzia teatralne przydają się wszystkim - biznesmenom, nauczycielom, rodzicom, uczniom. Prowadzenie lekcji online, prezentacja przed grupą pracowników, matura ustna z języka polskiego - to tylko kilka sytuacji, w których dobre przygotowanie dykcyjne i dramaturgiczne jest częścią świetnie wykonanego zadania. W ramach tego cyklu chcemy zaprezentować ćwiczenia teatralne, które mogą być wykonane w warunkach domowych i stanowić urozmaicenie czasu oraz doskonalenie swoich umiejętności. 

Chcesz być na bieżąco?

Śledź nas na facebooku!